Polecamy...

Turystyka medyczna najpopularniejsze zabiegi

16 Maj
2016

Turystyka medyczna w Polsce

Kilka lat temu myślenie o Polsce jako o kraju, który może być dobry pod kątem turystyki medycznej było raczej abstrakcją. Okazuje się jednak, ze wiele się zmieniło i mamy coraz więcej osób, które w naszym kraju pojawiają się, by skorzystać z ogólnej pomocy medycznej. Z roku na rok nasz kraj także ma coraz więcej do zaoferowania wszystkim pacjentom. Przede wszystkim personel medyczny jest coraz lepiej wykształcony i może zająć się różnymi problemami pacjentów, którzy szukają najlepszego leczenia.

Gabinety w Polsce są świetnie przygotowane i wyposażone, dlatego pomoc medyczna może być na wysokim poziomie. Co szczególnie ważne to również niskie ceny w stosunku do tego wszystkiego co możemy spotkać w innych krajach Unijnych. Przy panującym kryzysie oczywiście ceny są bardzo ważne dla wielu osób i przyciągają one wielu turystów medycznych. Jeśli chodzi o turystykę medyczną to okazuje się, że staje się ona coraz ważniejsza dla naszej gospodarki i można powiedzieć, że w kolejnych latach będzie się mocno rozwijać. 

Z jakiego powodu turyści medyczni wybierają nasz kraj? Oczywiście ceny są kluczowym elementem i zawsze mają największe znaczenie. Musimy zauważyć, że będą one średnio mniejsze o około 40% niż te w innych krajach UE na zachodzie. W niektórych przypadkach jednak ta cena będzie nawet o 80% niższa. Dodatkowo dla pacjentów znaczenie będzie miał także stosunkowo wysoki standard i co zaskakujące krótki czas oczekiwania. To aspekty, które będą zachęcać do odwiedzania centralnej części Europy, by skorzystać tutaj z pomocy medycznej. Nasz personel medyczny jest doskonale wykształcony, zna języki i to dla medycznych turystów będzie bardzo ważne. Obecnie praktycznie większość zabiegów do wykonania nie stanowi żadnego problemu dla naszych lekarzy. ​

Stomatologia w Polsce

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się stomatologia, a poza nią również chirurgia plastyczna, kardiologia czy ortopedia. Jednak to rozwój turystyki stomatologicznej jest wyjątkowy. Wydawać się to może dziwne, ale rzeczywiście zagraniczni pacjenci chętnie korzystają z naszych usług dentystycznych. Ceny takich usług są niższe nawet o 80% niższe niż w innych krajach na zachodzie Europy. Poza tym jakość tych usług jest tutaj doskonała i każdy może oczekiwać sprawnego rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów związanych z uzębieniem. Można między innymi skorzystać z możliwości wstawienia implantów kilkanaście razy taniej niż w innych krajach.


Warto zobaczyć