Polecamy...

Jakie zyski daje turystyka medyczna?

16 Maj
2016

Zalety turystyki medycznej

Odpowiedź na pytanie o to, czy możemy czerpać korzyści z turystyki medycznej musi być twierdząca. Co więcej, może okazać się, że będzie ich więcej i będą bardziej zróżnicowane niż początkowo się to nam wydawało. Na pierwszy plan wysuwa się to, że zmieniają się same szpitale i kliniki, te bowiem musza dostosować się do wymogów związanych z rywalizacją o klienta na rynku międzynarodowym.

Wysoce wykwalifikowana kadra już od dawna nie jest w nich problemem, teraz jednak możemy dostrzegać, że i sam komfort pobytu w nich jest coraz wyższy.

Na uwagę zasługuje również sprzęt wykorzystywany do ratowania zdrowia oraz życia, okazuje się bowiem, że również jego poziom podnosi się systematycznie. Zmiany na lepsze dotyczą również infrastruktury związanej z turystyką medyczną. Goście z innych części Europy i świata muszą przecież gdzieś nocować, nie powinno więc dziwić nas to, że zarówno hotele, jak i pensjonaty stoją na coraz wyższym poziomie. Polska jako kraj może zresztą wiązać szczególnie duże nadzieje z turystyką medyczną, wielu analityków rynku uważa bowiem, że mamy potencjał, który może uczynić z nas regionalnego lidera. Usługi medyczne w Polsce

Nie oznacza to wcale, ze zdobycie wspomnianej pozycji przyjdzie nam z łatwością. Naszymi poważnymi konkurentami są zarówno Węgrzy, jak i Czesi, w obu państwach mamy zaś do czynienia nie tylko z usługami medycznymi stojącymi na wysokim poziomie, ale i z kampaniami, które je promują. Szukając inspiracji warto też spoglądać w kierunku Indii, Malezji oraz Tajlandii. Nie zawsze uważamy, że te azjatyckie państwa są wzorem do naśladowania, mamy jednak do czynienia ze światowymi liderami w zakresie turystyki medycznej.

Warte podkreślenia jest również to, że i w Polsce można mówić o regionach, które wiedzą, jak wykorzystać swoją szansę. W tym kontekście na szczególną uwagę zasługuje województwo zachodniopomorskie.


Warto zobaczyć