Polecamy...

Chirurgia plastyczna w Polsce

16 Maj
2016

Medycyna estetyczna

Do turystyki medycznej w tym zakresie, który rozwija się perfekcyjnie należy zaliczyć między innymi chirurgię plastyczną. Obecnie korzystają z takich usług kobiety z całego świata. W Polsce pojawiają się turystyki z różnych krajów praktycznie z całej Europy zachodniej. Nacje unijne tutaj są dominujące i najwięcej takich osób można spotkać w klinikach. Większość lekarzy obecnie podkreśla, że największym zainteresowaniem cieszą się te zabiegi, które dotyczą kobiecych piersi. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ cena takich zabiegów jest niższa najczęściej kilka razy niż w krajach zachodnich.

Popularne zabiegi to również liposukcja oraz korekcje uszu, nosa czy powiek. Jeśli chodzi o liposukcję to w naszym kraju może być ona realizowana za około 2 tysiące złotych. Na zachodzie taka usługa kosztować może około 7 tysięcy. Jest to więc znacząca różnica, z której wiele osób chce skorzystać. W naszym kraju pojawiają się także turyści medyczni ze wschodu, którzy jednak przede wszystkim zwracają uwagę na jakość realizowanych usług, natomiast cena nie ma dla nich większego znaczenia.

Jeśli chodzi o zabiegi chirurgii plastycznej realizowane w ramach turystyki medycznej największym zainteresowaniem cieszą się te placówki, które znajdują się w dużych miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków czy Katowice. Operacje ortopedyczne W zakresie ortopedii turystyka medyczna również rozwija się bardzo dobrze. Tutaj podobnie większość pacjentów to osoby z krajów zachodnich. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mogą oni oczekiwać doskonałej jakości usług w atrakcyjnej cenie. Wielkim zainteresowaniem cieszą się między innymi zabiegi realizowane na stawach kolanowych czy biodrowych. Niekiedy cena będzie niższa nawet kilka lub kilkanaście razy, dlatego nie ma się co dziwić, że pacjenci w Polsce pojawiają się tak chętnie. Oczywiście turystyka medyczna może się rozwijać również dlatego, że jakość naszych usług jest coraz lepsza.

Także zabiegi w zakresie stawów ręki cieszą się sporym zainteresowaniem. Ceny również będą atrakcyjne i nie ma się co dziwić, że wiele osób z nich korzysta. Pobyty rehabilitacyjne Wśród turystyki medycznej istotną sprawą są pobyty rehabilitacyjne, które także są chętnie wybierane. Polacy mają wiele ciekawych miejsc, również takich o charakterze uzdrowiskowym, gdzie bardzo często można skorzystać z profesjonalnej pomocy medycznej, która będzie w stanie doprowadzić do rehabilitacji.


Warto zobaczyć