Polecamy...

Jak zmieniała się turystyka medyczna?

16 Maj
2016

Rozwój turystyki medycznej

Turystyka medyczna opisywana jako podróż za granicę kraju, w którym się mieszka po to, aby uzyskać pomoc medyczną, jest zagadnieniem, które spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Analizy jej poświęcone przygotowywane przez naukowców nie są już jedynymi, z którymi możemy się spotkać, mamy bowiem do czynienia z zagadnieniem ważnym również dla mediów oraz polityków. Co wcale nie mniej interesujące, sama turystyka medyczna nie zawsze była postrzegana w taki sposób, z jakim mamy do czynienia obecnie.

Początkowo mówiliśmy o niej przede wszystkim w kontekście podróży, w jakie udawali się obywatele krajów biedniejszych. Ci często wybierali się do państw bardziej rozwiniętych, liczyli bowiem na usługi medyczne, które nie były dostępne w ich ojczyźnie. Dziś mamy jednak do czynienia ze zmianami nie tylko ilościowymi, ale również jakościowymi. Mobilność pacjentów ulega przeobrażeniom i nikogo nie dziwi już to, że mieszkańcy krajów bogatszych chcą ratować zdrowie w państwach biedniejszych. Przekonuje ich do tego nie tylko sam argument cenowy. Owszem, mamy do czynienia z usługami, które są bez porównania tańsze, nie bez znaczenia wydaje się jednak również to, że ich poziom może być określany jako wyjątkowo wysoki.

Rozwój turystyki medycznej jest możliwy również dzięki coraz bogatszej ofercie tanich lotów oraz rosnącej dostępności do informacji na temat tego typu oferty. Warto zwrócić uwagę również na to, że sami turyści medyczni mogą korzystać ze znakomicie rozwiniętej oferty usług dodatkowych, mogą więc liczyć na podróże zorganizowane, możliwość noclegu w hotelu Wellness & SPA oraz szereg innych atrakcji, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie było mowy. Warto mieć na uwadze również to, że turystyka medyczna staje się biznesem coraz bardziej dochodowym. Również polski rynek turystyki medycznej stara się na tym skorzystać, a o naszych dużych szansach może świadczyć choćby to, że cieszy się dużym uznaniem na arenie międzynarodowej.


Warto zobaczyć